
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Input Bias Current | 1.15 µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 45 V/µs |
| Operating Supply Current | 4.3 mA |
| Gain Bandwidth Product | 45 MHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 83 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 12 nV/sqrt Hz |
| Number of Elements | 2 |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Channels | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Min Supply Voltage | 2.6 V |
| Schedule B | 8542330000 |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 45 MHz |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Number of Pins | 8 |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
| Output Current per Channel | 70 mA |
Stock: 724
Distributors
pcbx
Unit Price$6.51335
Ext.Price$6.51335
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.51335 | $6.51335 |
| 10 | $5.08812 | $50.88120 |
| 25 | $4.73226 | $118.30650 |
| 50 | $4.56998 | $228.49900 |
| 100 | $4.41322 | $441.32200 |
| 300 | $4.21741 | $1265.22300 |
| 500 | $4.03028 | $2015.14000 |
| 1000 | $3.85141 | $3851.41000 |
